Menu Zavřeno

Pištinoviny

Pištinoviny jsou periodikem nejenom pro členy hudebních souborů Pištiband a Joyband, ale i pro jejich hudbymilovné přátele a rodiče. Každý měsíc se můžete na 24 stranách tohoto plátku, v rubrikách pravidelných i nepravidelných,  dozvědět nejnovější informace ze života obou souborů, ať již při pohledu zpět, tak i ve výhledu do blízké budoucnosti.

První číslo Pištinovin vyšlo na jaře 2017 a od té doby takřka měsíc co měsíc nové číslo obšťastňuje informacíchtivé čtenáře.

Od ledna 2019 vychází Pištinoviny jako regulérní měsíčník v novém hávu, který můžete vidět níže.

Z obsahu Pištinovin

  • KVĚTINÁŘSTVÍ – rubrika, ve které píšeme o nejrůznějších rostlinách. Dozvíte se, k čemu se různé rostliny používají, jsou – li léčivé, jak vypadají. Někdy se zde objeví i recept, jak z dané rostliny něco vyrobit.
  • OKÉNKO ZA LES – tato pravidelná rubrika je určena pro všechny (ne) zálesáky, kteří rádi něco zkoumají, nebo vyrábí. Jsou v ní popisovány různé druhy šifer, stop zvěře, nebo návody, jak si něco malého vyrobit.
  • PŘÍBĚH NA POKRAČOVÁNÍ – zde je otiskován na pokračování nějaký příběh, jehož autorem je někdo z přispěvatelů, či odběratelů Pištinovin
  • ZE STARÝCH LETOPISů – pravidelná rubrika, která se ohlíží do historie Pištikubu – spolku mladých hudebníků.
  • LUŠTĚNINY – jsou rubrikou přítomnou téměř v každém vydání Pištinovin. Můžete si zde vyluštit nejrůznější křížovky, luštěnky či doplňovačky.
  • KUCHAŘKA – v této občasné rubrice najdete spoustu zajímavých receptů pro obohacení vašeho domácího jídelníčku.
  • KNIHOMOLLOVNA – místo, kde se každý knihomol bude cítit jako doma. Najdete zde různá doporučení a recenze knih nejrůznějších žánrů. Tuto rubriku najdete v každém čísle Pištinovin, neb šéfredaktorka Pištinovin se řadí do čeledi knihomolovatých.
  • HERNÍK – občasná rubrika s doporučeními na nejrůznější vypečené hry, ať již pohybové, či deskové.
  • ZVĚŘINEC – v této občasné rubrice vám představujeme zajímavá zvířata. Dozvíte se co jedí, jakým způsobem žijí, ale i jaké mají predátory.
  • VTIPY – opravdu velmi čtená rubrika, která nesmí chybět v žádném čísle. Tato rubrika je opravdu vtipná:-)

Pištinoviny vznikají v Pištiredakci pod vedením šéfredaktorky Bětky Poláčkové. Přispěvatelé jsou zejména z řad členů obou souborů.

Ukázkové číslo Pištinovin

Jak Pištinoviny získat? TAKTO!

Jak do Pištinovin přispívat? TAKTO!

Pištiredakci můžete kontaktovat zde: pistinoviny@provitacreante.cz

Všechna čísla, která vyšla v minulých letech najdete v Archivu Pištinovin