Menu Zavřeno

Co děláme

Klubík

Je společenství maminek a dětí, které zatím nechodí do školky nebo si chtějí ještě nějaké dopoledne užít místo školky s mámou či tátou. Je to místo, kde se budeme rádi potkávat a příjemně a tvořivě prožívat čas rodičovské dovolené.

Jak setkávání budou probíhat? Nejprve probudíme skřítka pomocníčka, potom přijde chvíle pro děti s básničkami a písničkami v souladu s koloběhem roku, výtvarné tvoření pro děti s pomocí maminek a krátká pohádka. Po společné svačince patří čas maminkám. Budeme vyrábět něco pěkného pro své dítko nebo svůj domov z přírodních materiálů (např. plstění z ovčí vlny, pletení zvířátek, háčkování míčků, tvorba knížky, průsvitových obrázků do oken,…). V tuto dobu mají děti čas pro volnou hru. Naše setkání končí společným rozloučením.

Více fotek z Klubíku nejdete v našich Fotkách

Vede Zuzana Poláčková a Božena Sviráková
Setkání budou probíhat každou středu dopoledne, v čase od 9:30 do 11:30, v Dělnickém domě v Kuřimi, Legionářská 51.
Cena: 850,- Kč/pololetí

Máte-li o Klubík zájem, pište na info@provitacreante.cz , nebo volejte na 737 053 875

Ťukálci

Hudební kroužek pro předškolní děti 4 – 6 let.
Budeme se scházet ke společnému prožitkovému muzicírování, při kterém mohou děti zažívat radost z hudby a setkávat se s ní hravě a tvořivě. Nenásilnou formou budeme rozvíjet cit pro hudbu i hudební projev dětí. Malé děti jsou přirozeně hodně v pohybu a tak i naše muzicírování bude bohatě doprovázeno pohybem. Budeme využívat vlastní hlas i tělo, mnoho jednoduchých Orffovských nástrojů (dřívka, činelky, metalofon), přírodniny i některé originální a vlastnoručně vyrobené nástroje. Náplní nám budou písničky v souladu s koloběhem roku, hudební příběhy, naslouchání i jednoduchá hudební tvořivost. Naše muzicírování bude pokaždé jiné, živé, podle toho, jakou má kdo zrovna náladu, chuť hrát na některý nástroj, nápad…
Kroužek mohou navštěvovat děti samotné nebo v doprovodu rodiče.

Vede Božena Sviráková
Setkání budou probíhat každou středu odpoledne, v čase od 16:00 do 16:45, v Dělnickém domě v Kuřimi, Legionářská 51.
Cena: 450,- Kč/pololetí

Máte-li o Ťukálky zájem, pište na info@provitacreante.cz , nebo volejte na 604 380 126

Zpívánky

Dopolední zpívání i povídání o tom, co nás zajímá, pro radost maminek i jejich dětí. Příležitost užít si jednohlasé i vícehlasé zpívání na kánonech i lidových písních (našich i z celého světa)

Vede Zuzana Poláčková
Setkání budou probíhat každé úterý dopoledne, v čase od 9:30 do 10:30, v Dělnickém domě v Kuřimi, Legionářská 51.
Cena: 600,- Kč/pololetí

Máte-li o Zpívánky zájem, pište na info@provitacreante.cz , nebo volejte na 737 053 875